GRB st Baner PD
PK Vidikovac-m
GE PK Vidikovac-m

 

GOTOGALERIJA  S  PLANINARSKIH  POHODA

500 HORVATOVIH STUBA - Medvednica  video

SA STARIH PLANINARSKIH POHODA

PLITVIČKA JEZERA 23.01.2017.

DOLINA TAMAR I LAGHIO DI FUSINE 06.11.16.

OJSTRICA 26.-27.08.2016.

BOHINJSKO GORJE 22.-23.07.2016.

VELIKA PLANINA 02.-03.07.2016.

VELEBITSKA LUTANJA 13.-19.05.2016.

JAMNIK I OKOLICA 03.-05.04.2016.

PLITVIČKA JEZERA 26.10.2016

SLEMNOVA  ŠPICA  21.10.2015.

KRIŠKI PODI 2015.

RISNJAK 03.08.2015.

BEGUNJŠČICA 26.-27.06.2015.

SLAPOVI KRKE 2015.

PAKLENICA-KRUPA-LIBINJE 01.-03.05.2015.

NANOS 08.10.2014.

GRINTAVEC 07.-08.08.2014.

ZELENICA - VRTAČA 02.08.2014.

VELIKA PLANINA 19.-20.06.2014.

GOLICA 25.05.2014.

MONTE SANTO DI LUSSARI 04.04.2014.

BOHINJ 04.-06.04.2014.

LOJZEKOV IZVOR 05.01.2014.

OLŠEVA 27.10.2013.

TRIGLAVSKA JEZERA I ŠPIČJE 18.-19.07.2013.

TULOVE GREDE 05.08.2013.

OKREŠELJ 20.06.2013.

VELEBIT 03.-05.05.2013.

BOHINJ 12.-14.04.2013.

PRISOJNIK 22.09.2012.

KRN srpanj 2012.

VELIKA PLANINA 2012.

VELIKO RIJNO 29.04.-01.05.2012.

KALNIK 2011.

KAMNIŠKE ALPE 26.-27.08.2011.

KAMNIŠKE ALPE 27.-28.07.2011.

KRK 20.-21.07.2011.

BLED I OKOLICA 09.-11.06.2011.

MOZIRJE 14.05.2011.

DONAČKA GORA 20.11.2010.

BOČ 31.10.2010.

MANGART 05.09.2010.

KAMNIŠKE ALPE 31.08.2010.

TRIGLAV 20.-21.07.2010.

OJSTRICA 12.07.2010.

RADUHA 24.06.2010.

NP PAKLENICA 05.-06.06.2010.

NP PAKLENICA 29.04.-02.05.2010.

KRIŠKI PODI 03.-04.10.2009.

KAMNIŠKE ALPE 26.07.2009.

GOZD MARTULJEK 18.06.2009.

VELIKO RUJNO 01.-03.05.2009.

RAVNA GORA 12.10.2008.

TRIGLAV 19.-20.07.2008.

VELIKA PLANINA 25.06.2008.

GOLICA 24.05.2008.

OLŠEVA 15.10.2006.

KOČNA-DOLGI HRBET-SKUTA 20.-21.07.2006.

TRIGLAVSKA JEZERA 22.-23.06.2007.

MALA MOJSTROVKA 10.09.2006.

TRIGLAV 09.09.2006.

CRNOPAC 12.-13.07.2006.

KOŠUTA  11.06.2006.

MRZLA GORA 25.09.2005.

VRŠIČ - SLEME 03.09.2005.

CMIR 13.-14.08.2005.

TAMAR-MANGART-JALOVEC 16.-18.07.2005.

KRVAVEC-GRINTAVEC 18.-19.06.2005.

STORŽIČ 28.05.2005.

BIJELE  SAMARSKE STIJENE 30.04-01.05.2005

BOJINAC 2005.

KARAVANKE - STOL 15.-16.01.2005.

KOČNA-GRINTAVEC-SKUTA 31.07-01.08.2004.

ŠKAF 10.06.2004.

GRINTAVEC 15.05.2004.

VELEBIT-STAPINA 07.-09.05.2004.

KAMNIŠKE ALPE-ŠKAF 06.04.2004.

MATTERHORN kolovoz 2003.

BREITHORN 21.08.2003.

BAVŠKI GRINTAVEC 13.08.2003.

GROSSGLOCKNER 20-21.08.2000.

MONT BLANC 05.08.1997.

   Planinarsko društvp “Stubaki” osnovano je 21. travnja 1998. na poticaj Branka Balaška, koji je i prvi predsjednik te tadašnjeg tajnika društva Radoslava Ćuka i blagajnika Nade Lendrec koji više nije član društva. U prvim godinama djelovanja sagradili smo planinarsku kuću Vidikovac iznad Stubičkih Toplica. Od 2002. godine priređujemo godišnju manifestaciju Korakom do Galženjaka i Kapelščaka, uređuju se šetačke staze i vodotoci na Medvednici, pokrećemo akciju obnove bazena Maksimilijan, projektiramo i gradimo prvu biciklističku stazu na području Krapinsko-zagorske županije koja prolazi najljepšim dijelovima Stubičkih Toplica, Oroslavlja, Gornje Stubice i Donje Stubice … No, sljedećih godina polako zamiru sve akcije koje smo vodili i danas  društvo samo brine o svom objektu, planinarskoj kući Vidikovac te planinarskim stazama Medvednice. Pored toga aktivni smo i u odžavanju predavanja u školama i planinarskim udrugama na temu ekologije i atraktivnim planinarskim turama. Uspješno sudjelujemo i na mnogim fotografskim natječajima ostalih udruga. Pored toga pojavili su se i novi članovi udruge sa vrlo zapaženim uspjesima u pohodima po planinarskim obilaznicama.

 

 
                            NAJAVA planinarskih tura - ovisno p vašim željama, prijedlozima i planovima                              
 
                                                molim da se  zainteresirani jave  na mob. 098-205001za bilo koju vrstu aktivnosti

 

POSTANITE ČLAN PLANINARSKOG DRUŠTVA

 

Ako se želite priključiti veseloj ekipi u druženju i zdravom životu u planinama, najbolji korak da to učinite je da postanete član našeg planinarskog društva. Članom planinarske udruge u Republici Hrvatskoj može postati svaka zainteresirana fizička osoba. Članom planinarskog društva Stubaki postaje se dobrovoljnim pristupom i uplatom godišnje članarine.

Članstvo u planinarskoj udruzi dokazuje se članskom iskaznicom HPS-a s ovjerenim pečatom društva i članskom markicom za tekuću godinu. Na planinarskoj iskaznici se s prednje strane nalaze znakovi HPS-a i UIAA te prostor za fotografiju i ispisivanje imena i prezimena člana, datuma rođenja, adrese stanovanja i godine učlanjenja. Na poleđini iskaznice nalazi se prostor za ispisivanje naziva planinarske udruge, za registracijske brojeve te za uljepljivanje odgovarajuće markice i ovjeravanje potpisom odgovorne osobe i pečatom društva.

Članarina se sastoji od osnovne cijene koja je prihod HPS-a i dodatne cijene koju određuje i za svoju djelatnost koristi planinarsko društvo. Dio članarine koji se uplaćuje HPS-u koristi se za namjenske troškove komisija Saveza za ostvarivanje akcija namijenjenih članstvu, a ostatak za potrebe djelovanja planinarskog društva.

 

 Član planinarskog društva ima slijedeća prava:

-  sudjelovati u radu planinarske udruge 

-  koristiti popust od 50% na cijenu noćenja u planinarskim domovima, kućama i skloništima u Hrvatskoj te popust na cijenu

   noćenja u planinarskim domovima, kućama i skloništima u Sloveniji

-  koristiti popuste i povlastice utvrđene odlukama UIAA i sporazumima nacionalnih planinarskih saveza s HPS-om

-  koristiti člansko osiguranje u slučaju nesreće na planinarskom izletu u Hrvatskoj 

-  posredstvom skupštine u svojoj planinarskoj udruzi odlučivati o izboru dužnosnika i tijela svoje osnovne planinarske

   udruge te koristiti njezine članske povlastice

-  ostvarivati ostale članske povlastice poput popusta kod kupnje planinarske opreme

 

 Članstvo u planinarskoj udruzi prestaje dobrovoljnim odstupom, neplaćanjem članarine ili isključenjem

 

U koliko se odlučite učlaniti u planinarsko društvo “Stubaki” proučite STATUT PD “Stubaki”  te ispunite pristupnicu i uplatite godišnju članarinu

1.  mladi do 18 godina  -          30,00 kn

2.  zaposleni i nezaposleni  -   50,00 kn

 3.  umirovljenici , studenti  -     30,00 kn

4. nova iskaznica  -                10,00 kn

 

Članstvo u društvu - mole se svi stari članovi PD “Stubaki” da ispune novu pristupnicu društva jer su stare pristupnice kao i sva ostala dokumentacija nestale u požaru.

 

Pristupnicu možete skinuti sa linka  ili  se  jednostavno javite predsjedniku ili tajniku društva

 

 PRISTUPNICA ZA NOVE ČLANOVE DRUŠTVA
ovdje možete skinuti pristupnicu, ispunite je te zajedno sa fotografijom pošaljite na adresu:
                                                                           PD STUBAKI; Pila 93C; 49244 Stubičke Toplice

 

ŽELITE IĆI U PLANINE ALI NE ZNATE KAKO  -  JAVITE SE I MI ĆEMO VAS ODVESTI

 

korisni link

PLANINARSKA DRUŠTVA U KRAPINSKO-ZAGORSKOJ ŽUPANIJI

H RVATSKI PLANINARSKI SAVEZ

HGSS

HPD Belecgrad
49254 Belec, Belec b.b.

PLANINARSKI FORUM

HPD Cesargrad
49290 Klanjec, Lijepe Naše 53

PLANINSKA ZVEZA SLOVENIJE

HPD Gradina
49282 Konjščina, p.p. 2

HRIBI

PD Grohot
49246 Marija Bistrica, p.p. 12

HRVATSKI PLANINAR - DIGITALIZIRANO IZDANJE

HPD Javor
49247 Zlatar Bistrica, V. Nazora 56

PLANINSKI VESTNIK - DIGITALIZIRANO IZDANJE

HPD Kunagora
49218 Pregrada, p.p. 25

ADVENTURERACE

HPD Milengrad
49284 Budinščina, p.p. 11

PARK PRIRODE MEDVEDNICA

PD Runolist
49243 Oroslavje, Matije Gupca 1

KARTA SLOVENIJE

PD Strahinčica
49000 Krapina, Magistratska 10

VREMENSKA PROGNOZA

PD Stubaki
49244 Stubičke Toplice, Pila  93C

VRIJEME U EUROPI

PD Stubičan
49240 D. Stubica, Dubravačka 30

 

PD Zagorske steze
49210 Zabok, M. Gupca 238b

 

 

 

 

 

 

Medvednica-m